МПЦ - ОА Европска епархија
  • Партизански Одреди бр. 12 1000 Скопје
  • +38923111225
  • kabinet@mpee.mk
Црковна делегација во Рим во чест на Светите Кирил и Методиј

Црковна делегација во Рим во чест на Светите Кирил и Методиј

Од денеска до 25-ти овој месец црковна делегација во Рим ќе бидат неговото високопреосвештенство митрополитот европски г. Пимен и неговото високопреосвештенство митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф и отец Митко Газинковски од Македонската...

Осветување на нова Црква, МПЦО „Св.Кирил и Методиј “ во Дортмунд

Осветување на нова Црква, МПЦО „Св.Кирил и Методиј “ во Дортмунд

Осветување на нова Црква  МПЦО „Св.Кирил и Методиј “ во Дортмунд-Германија   Покана за сите верници!   Ве известуваме дека на 30.04.2023 г. со почеток во 10:00 часот ќе се освети новата Црква и ќе се...