• Партизански Одреди бр. 12 1000 Скопје
  • +38923111225
  • kabinet@mpee.mk

Воскресение Христово - МПЦО „Св. Прохор Пчински“ - Пјаченца Република Италија

Воскресение Христово 

Во предвечерието на најголемиот Христијански празник – Воскресение Христово, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Европски г. Пимен, во Црковниот храм „Св. Прохор Пчински“ - Пјаченца Република Италија, по трикратниот опход околу храмот, служeше Света Златоустова литургија заедно со Протопрезвитер Климент. Mногубројниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

☦️ ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !!!

☦️ НАВИСТИНА ВОСКРЕСЕ !!