• Партизански Одреди бр. 12 1000 Скопје
  • +38923111225
  • kabinet@mpee.mk

Годишно епархиско собрание на Е.Епархија

Годишно епархиско собрание на Е.Епархија


Годишно епархиско собрание на Европска Епархија '24

Од 17 до 19 мај 2024 год. во Македонската Православна Црковна Општина „Свети Никола“ во Мајнц/Германија ќе се одржи 23-тото редовното годишно епархиско собрание на Европската епархија.

По тој повод срдечно Ве покануваме да и вие присуствувате во сабота, 18 Мај на Света Архиерејска Литургија на која ќе чиноначалствува надлежниот Архиереј на Европската Епархија неговото високопреосвештенство Митрополитот г-дин Пимен со свештениците од Европската Епархија.